Citroen

Citroen Berlingo

Citroën Berlingo

Citroën Berlingo Berlingo představila automobilka Citroën v roce 1996. Přestože bylo toto vozidlo od začátku koncipované jako užitkové, dokázali konstruktéři i designéři francouzské automobilky vytvořit berlingu i dostatečně líbivou a přitom funkční osobní karoserii s velmi vysokou užitnou hodnotou a variabilitou.

Tento vůz se vyrábí jako tří-, čtyř- nebo pětidveřové kombi s velkou zasklenou plochou a variabilním pětimístným interiérem. Velkou předností Berlibga je právě jeho mnohoúčelovost a pestrost variant. Ty se liší především počtem a uspořádáním bočních dveří. Zajímavé je především provedení, jehož oboje zadní boční dveře jsou posuvné.

Ani při honbě za účelovostí však konstruktéři Berlinga nezapomněli na bezpečnost cestujících. Tento 4108 mm dlouhý automobil nabízí standardně boční výztuhy dveří, samonavíjecí bezpečnostní pásy s předpínači a omezovači tahu i opěrky hlavy na zadních sedadlech, za příplatek je v nabídce ABS, airbag řidiče i pro základní verzi nebo airbag pro spolujezdce.

Zavazadlový prostor Berlinga nabízí opravdu hodně - od základního objemu 0,625 m3 až po téměř neuvěřitelných 2,800 m3. Přední náprava využívá předností nezávislého zavěšení kol na vzpěrách McPherson s trojúhelníkovými příčnými rameny, vzadu jsou nezávislá ramena s odpružením zkrutnými tyčemi. Součástí standardní výbavy Berlinga je i posilové hřebenové řízení. Dvouokruhová soustava brzd s podtlakovým posilovačem disponuje kotoučovými brzdami vpředu a bubnovými vzadu. Motor a převodovka jsou u berlinga uloženy vpředu napříč a pohánějí přední kola.

Žádné komentáře